W dniu 12 maja w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbył się Finał Wielkopolski w piłce siatkowej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci rozgrywany w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W turnieju finałowym wzięło udział 8 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski. Imprezę otworzył Zastępca Burmistrza Krotoszyna pan Ryszard Czuszke. Po zaciętej walce w meczu finałowym zwycięzcom została SP 18 w Kaliszu pokonując SP 9 Leszno 2:1. Również mecz o 3 miejsce był bardzo emocjonujący, po tie breaku zwyciężyła drużyna z SP 8 Krotoszyn pokonując 2:1 SP 6 Piła. Z rąk Zastępcy Burmistrza Krotoszyna, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 z OD w Krotoszynie pani Katarzyny Maciejewskiej oraz prezesa Krotoszyńskiego SZS pana Grzegorza Dengusiaka odebrano medale dla najlepszych zespołów oraz wyróżnienia indywidualne. Gratulujemy.