Skrócona historia sukcesów Klubów Sportowych współpracujących z SZS „WIELKOPOLSKA

ŻRÓDŁO: archiwalne materiały będące w posiadaniu Związku

UKS „ZAPASY” (do 2018 r. GRUNWALD) Plewiska (nr w katalogu – 12)

Sekcja zapasów stylu wolnego zaczęła działalność w 2004 r.

W latach 2008 – 2011 zawodnicy na różnych turniejach ogólnopolskich wywalczyli 8 złotych medali, 11 srebrnych
i 19 brązowych, natomiast w turniejach wojewódzkich zdobyli odpowiednio 60, 45 i 55 medali w tych kolorach.
W 2009 i 2011 r. klub był współorganizatorem Mistrz. Polski Seniorów w Komornikach. W rankingu UKS-ów
w 2010 r. na 54 kluby Plewiska wywalczyły wysokie 5 miejsce w kraju i były współorganizatorem II Superpucharu Polski w Zapasach. W 2011 r. junior młodszy P. Tarenta zdobył brązowy medal w finale OOM w Łomży, na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Krotoszynie zapaśniczki zajęły drugie miejsce drużynowo. Na podium zawodnicy drużyny UKS stanęli też podczas lokalnego Turnieju Wielkanocnego, z okazji Dnia Dziecka, o Puchar Wójta Gminy Komorniki, o Puchar Dyrektora Szkoły w Plewiskach i Terravita Cup. Indywidualne medale zapaśnicy zdobyli także na zawodach w Niemczech oraz na Ogólnopolskim Turnieju UKS w Miliczu (srebro dla
M. Jakubowskiego i K. Kurkowiaka). W WIMS klub zdobył 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W 2012 r. podopieczni trenera Romana Królińskiego i Rafała Kaczmarka zdobyli kilkadziesiąt medali w turniejach wojewódzkich, kilkanaście w ogólnopolskich i miejsca punktowane w OOM. W 2013 r. klub z Plewisk ponownie był współorganizatorem Mistrz. Polski Seniorów w Komornikach i stawał na 2 miejscu podium zawodów drużynowych  w Turnieju Wielkanocnym i z okazji Dnia Dziecka oraz na najwyższym stopniu w VI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Komornika i IX Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły w Plewiskach. Największym indywidualnym sukcesem było zwycięstwo K. Kurkowiak w II Mistrz. Polski Młodziczek w Raciborzu oraz 3 złote medale w Mistrz. Wielkopolski w Krotoszynie.

 

Prezesem Klubu, a jednocześnie trenerem był Roman Króliński, a wiceprezesem – Krzysztof Kurkowiak. Na mocy porozumienia klub z SZS „WIELKOPOLSKA” otrzymał m.in. następujące środki finansowe: po 1000 zł (w 2008 i 09 r.) i po 2400 zł (w 2010 i 11 r.).