Program „OK.RUCH!” skierowany jest do dziewcząt ze szkół podstawowych (VII-VIII klasy) oraz szkół ponadpodstawowych.
II edycja program ruszyła 1 września 2023r.

Główne założenia programu „OK.RUCH”
LISTA GRUP PRZYJĘTYCH
DZIENNIK

Niezbędne dokumenty i informacje:

  1. Umowa nieodpłatnego użyczenia obiektu (dyrektor szkoły)
  2. Umowa zlecenie (nauczyciel)
  3. Oświadczenie o niefigurowaniu w RSPnTS (nauczyciel)
  4. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (nauczyciel)
  5. Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w zajęciach (niepełnoletni uczestnik)
  6. Zgoda pełnoletniego uczestnika zajęć
  7. Polisa NNW

Kontakt z Operatorem Wojewódzkim:
Monika Jefremienko tel. 504 187 505, e-mail: szswielkopolska.monika@wp.pl

AKTUALNOŚCI

Informujemy, że w dniu 18 grudnia wypłacone zostały środki za realizację zajęć w grudniu. Serdecznie dziękujemy Państwu za realizację programu OK.RUCH w 2023 roku. Korzystając z okazji pragniemy złożyć Państwu najszczersze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Radosnych, spokojnych i pełnych ciepła świąt dla wszystkich Państwa oraz pomyślnego Nowego Roku 2024 życzy Biuro SZS „WIELKOPOLSKA”.

19.12.2023r.


Informujemy, że w dniu 8 grudnia wypłacone zostały środki za realizację zajęć w listopadzie. Jednoczenie przypominamy, że dzisiaj, tj. 15 grudnia jest ostatni dzień na realizację zajęć OK.RUCH w swoich grupach (łącznie 30h). Na Państwa raporty za grudzień czekamy do 18 grudnia. Po wpłynięciu wszystkich rozliczeń, jeszcze w grudniu wypłacone zostaną środki za grudniowe zajęcia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

15.12.2023r.


W dniu 6 listopada w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z zakresu profilaktyki wad postawy. Mgr fizjoterapii Anna Misiak przeprowadziła z grupą dziewcząt II bloki zajęć: teoretyczny oraz praktyczny. Dziewczęta pod okiem fizjoterapeuty dokonały samooceny postawy ciała i dowiedziały się jak ważną rolę w życiu odgrywa fizjoprofilaktyka.

8.11.2023r.


W dniu 6 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu odbyły się Warsztaty promocji zdrowia z Panią psychodietetyk mgr Patrycją Kamieniecką. Warsztaty dotyczyły wpływu zbilansowanej diety na zdrowie, kondycję fizyczną i zachowanie młodzieży. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas 6- 8. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy Pani Beacie za przesłaną fotorelację.7.11.2023r.


W ostatnim tygodniu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie odbyły się Warsztaty promocji zdrowia ze specjalistami z dziedziny dietetyki oraz fizjoterapii. Dziewczęta intensywnienie uczestniczą również w zajęciach terenowych nordic walking prowadzonych przez Panią Kamilę.

20.10.2023r.


Podczas konferencji szkoleniowej w Sierakowie nauczyciele otrzymali komplet kijów do nordic walking. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie chętnie uczestniczą w zajęciach w terenie. Dziękujemy Pani Jolancie za nadesłane zdjęcia z wrześniowego spaceru.

13.10.2023r.


Rozpoczęły się pierwsze Warsztaty promocji zdrowia, które organizowane są przez nauczycieli prowadzących zajęcia OK.RUCH w swoich szkołach. W Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim odbyło się spotkanie z psychologiem. Spotkanie prowadziła pani Grażyna Górzna i realizowała z uczennicami temat „Wpływ ruchu na aktywność psychiczną”. Dziewczęta bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i aktywnie uczestniczyły w zadaniach.

9.10.2023r.


W dniu 29 września w Sierakowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli prowadzących zajęcia OK.RUCH. Podczas spotkania nauczyciele uczestniczyli w wykładzie dot. znaczenia aktywności ruchowej w życiu człowieka oraz w zajęciach praktycznych dot. tematyki fitness. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w szkoleniu.

3.10.2023r.


W dniu 29 września br. w Sierakowie o godzinie 14:20 odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla prowadzących zajęcia OK.RUCH. Wszyscy nauczyciele zostali poinformowani o spotkaniu, każdy z nauczycieli otrzymał również wiadomość mailową z programem szkolenia.

26.09.2023r.


W dniu 1 września ruszyły zajęcia OK.RUCH w 14 wielkopolskich szkołach. Nauczyciele zobowiązani są przesłać niezwłocznie komplet dokumentów do Biura SZS „WIELKOPOLSKA„. Każdy nauczyciel zbiera od uczestników zajęć zgodę na udział w zajęciach. Link do zgód powyżej. Zgody przechowuje nauczyciel. Należy również uzupełnić dziennik elektroniczny wpisując wszystkich uczestników oraz ustalając harmonogram zajęć. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Biurem.

7.09.2023r.


Prezentujemy listę grup przyjętych do programu. Wszyscy nauczyciele zakwalifikowani do programu otrzymają mailowo informację dot. pozytywnego rozpatrzenia wniosku oraz dalsze instrukcje. Do programu przyjęto 14 grup zgodnie z limitem ustalonym przez Zarząd Krajowy. Pozostałe grupy znalazły się na liście rezerwowej. Jeśli nastąpi rezygnacja którejś z grup przyjętych do programu, bądź nastąpi zwiększenie limitu grup w naszym województwie, będziemy kontaktować się ze szkołami z listy rezerwowej zgodnie z ustaloną kolejnością. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do zapoznania się z ofertą pozostałych programów oferowanych przez Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA„.

30.08.2023r.


Informujemy, że w dniu 30 sierpnia ogłoszone zostaną wyniki naboru do programu OK.RUCH 2023. Do udziału w programie zaprosimy 14 grup. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się do programu prosimy o przesłanie oryginałów dokumentów do biura SZS „WIELKOPOLSKA”. Szczegóły dotyczące dalszych kroków prześlemy bezpośrednio do nauczycieli. Dodatkowo informujemy, że w ramach programu zaplanowano spotkanie szkoleniowe dla prowadzących zajęcia OK.RUCH. Szkolenie odbędzie się 29 września w Sierakowie (powiat międzychodzki) w godzinach 13:30-18:00. Przypominamy, że szkolenie jest obowiązkowe.

28.08.2023r.


Witamy w kolejnym roku realizacji programu OK.RUCH. W tym roku realizować będziemy II edycję programu. W zeszłym roku realizowaliśmy zajęcia w 14 grupach, również w tym roku zaplanowano otwarcie 14 grup. W dniu 21 czerwca ruszył nabór do programu i potrwa do 29 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z założeniami programu oraz zgłaszania się poprzez portal https://okruch.szs.pl/.

21.06.2023r.


Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku wraz z podziękowaniami za owocną współpracę życzy biuro SZS „WIELKOPOLSKA”.

22.12.2022r.


W dniu 21.12 wypłacono wynagrodzenia nauczycieli za zajęcia zrealizowane w listopadzie i grudniu prowadzone w ramach programu OK.RUCH. Cieszymy się, że udało nam się wspólnie realizować wszystkie postawione cele. Nauczyciele realizujący zajęcia w 14 grupach wypracowali po 30h zajęć z uczennicami wielkopolskich szkół ponadpodstawowych. Program zrealizowano dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki.

22.12.2022r.


Wszystkim nauczycielom realizującym program OK.RUCH przypominamy, że zajęcia można prowadzić do maksymalnie 15 grudnia, a rozliczenia zajęć należy przesyłać do 18 grudnia. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

14.12.2022r.


Cały czas trwają Warsztaty promocji zdrowia w szkołach, w których realizowany jest program OK.RUCH. W ostatnim czasie w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu odbyły się ciekawe spotkania z dietetykiem oraz fizjoterapeutą.

Spotkanie z fizjoterapeutą Grzegorzem Rybczyńskim odbyło się również w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim.

A w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie uczniowie mieli szansę uczestniczyć w praktycznych warsztatach z pierwszej pomocy.

30.11.2022r.


Przypominamy o konieczności rozliczenia zajęć za październik. W dzienniku elektronicznym należy wygenerować raport, a podpisaną i zeskanowaną wersję należy przesłać na adres szswielkopolska.monika@wp.pl

14.11.2022r.


W dniu 24 października dzięki zaangażowaniu nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyły się Warsztaty promocji zdrowia z dietetykiem oraz psychologiem. Uczestnicy zajęć oraz uczniowie szkoły mieli szansę poznać zagadnienie Talerz Zdrowego Żywienia oraz doświadczyć, że produkty bez cukru są równie smaczne jak te z jego dodatkiem. W drugiej części uczestnicy warsztatów poznali tajniki naurochemii mózgu i procesy zachodzące w nim podczas ćwiczeń. Dziękujemy nauczycielom oraz zaproszonym gościom.

25.10.2022r.


Informujemy, że w dniu 20.10.2022r. wypłacono środki za zajęcia przeprowadzone we wrześniu.

21.10.2022r.


Informujemy, że środki za zajęcia przeprowadzone we wrześniu zostaną wypłacone zgodnie z umową, tj. do 25 października.

19.10.2022r.


Przypominamy, że zajęcia ruszyły 1 września. Nauczyciele zobowiązani są uzupełniać dane w dzienniku elektronicznym, tj. lista uczestniczek, dni i godziny zajęć oraz przeprowadzone zajęcia.

20.09.2022r.

———————————————————————————————————————————————-

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naboru do programu OK.RUCH 2022. W naborze przyjęto 13 grup. Szkoły oraz nauczyciele otrzymali wiadomości mailowe z informacją o przyjęciu. Zajęcia w ramach Programu rozpoczynają się od 1 września i potrwają do 15 grudnia. Nauczyciele zobowiązani są wziąć udział w szkoleniu, które odbędzie się 16 września w Poznaniu. Wkrótce opublikowany zostanie dokładny Program konferencji.
W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Biurem.

31.08.2022r.

————————————————————————————————————————————————-

Ruszył nabór do programu OK.RUCH! Wnioski należy składać poprzez stronę www.okruch.szs.pl. Uwaga, wymagana rejestracja. Instrukcja składania wniosku. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

17.08.2022r.

————————————————————————————————————————————————-

Nabór ruszy 16 sierpnia br. poprzez stronę www.okruch.szs.pl. Na państwa wnioski czekamy do 28 sierpnia.

11.08.2022r.