Już po raz drugi z rzędu ogromnym sukcesem dla biegaczy z ZS Nr 1 w Ostrzeszowie zakończył się rozegrany w Łodzi Ogólnopolski Finał Mistrzostw w Sztafetowych Biegach Przełajowych SZS. Zawody miały charakter międzynarodowy, gdyż oprócz mistrzów poszczególnych województw startowali także zawodnicy z innych krajów.

Zawodnicy z Ostrzeszowa na zawody jechali jako faworyci i nie zawiedli. Pewne zwycięstwo zwiększyło ich dorobek medalowy o kolejne złoto. (Mistrzostwo Wielkopolski 2014 i 2015 oraz Tytuł Najlepszej Sztafety w Polsce 2015 i 2016)

Zawody dobywały się na dystansie 8x800m a impreza ze względu na zwiększenie atrakcyjności przeprowadzona została  w centrum Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Podczas jednego ze sprawdzianów kontrolnych przed Mistrzostwami chłopcy w biegu na dystansie 1000m uzyskali średni wyniki 2:40,5 a najszybszy z nich przebiegł dystans 1 km w czasie 2:29,3

Na podium przedstawiciele naszego województwa stali wraz z drugą ekipa z Lublina i trzecią ekipą z Kielc.

W imprezie udział wzięły także biegaczki z ZS Nr 1 w Ostrzeszowie. Aktualne Mistrzynie naszego Województwa również wywalczyły wysoką lokatę, kończąc rywalizację na 5 pozycji.

Nauczyciele wychowania fizycznego i dyrekcja szkoły zapraszają wszystkich chętnych gimnazjalistów, zainteresowanych lekkoatletyką do kontynuacji swojej edukacji w oddziałach sportowych o profilu lekkoatletycznym przy ZS Nr 1 w Ostrzeszowie

Skład zwycięskiej ekipy

Piekielny Norbert, Kozica Sebastian, Kaczor Jakub, Połośka Łukasz, Świtoń Kacper, Michalak Adrian, Kaźmierczak Kamil, Orzeszyna Kamil, rezerwa Okoń Jakub, Mazurkiewicz Mateusz.

Trenerami obu ekip są Pan Dawid Sobieraj i Pani Anna Jędrzejewska