Skrócona historia sukcesów Klubów Sportowych współpracujących z SZS „WIELKOPOLSKA

ŻRÓDŁO: archiwalne materiały będące w posiadaniu Związku

UKS „VICTORIA” Gułtowy (nr w katalogu – 15)

Klub działa od 1999 r. przy Zespole Szkół.

Zawodnicy sekcji unihokeja w sezonie 2002/03 zgodnie z umową pomiędzy UKS Victoria a MKS Malta, startowali jako jeden zespół pod nazwą Malta-Victoria Poznań-Gułtowy w turniejach eliminacyjnych grupy południowej VI Mistrz. Polski Juniorów. Po turniejach w Siedlcu i Lipnicy Wielkiej zajęli 5 miejsce i nie awansowali do finału. W II Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Wiosny w Rumii drużyna wywalczyła 2 lokatę na 7 zespołów, a na X Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja w Elblągu 4 miejsce na 10 startujących. W 2003 r. Victoria grała w grupie północnej I ligi juniorów już pod swoją nazwą, ale z zawodnikami wypożyczonymi z Malty P-ń. W 2004 r. młodzicy wygrali IV Wiosenny Turniej w Poznaniu, gimnazjaliści zostali Mistrz. Wlkp., a juniorzy zajęli 7 miejsce w MP.
T. Kwiatek został powołany na zgrupowanie kadry Polski, a B. Burek zagrał w reprezentacji kraju w turnieju na Węgrzech. W 2005 r. juniorzy starsi w 8 finale MP w Białej Piskiej wywalczyli brązowy medal, zagrali też na zawodach w Czechach. Juniorzy młodsi zajęli 2 m-ce w Wiosennym Turnieju w Poznaniu, podobnie jak juniorki młodsze w imprezie „Młode Talenty 90”. W turnieju eliminacyjnym o Puchar PZUnih. w Kostrzynie wywalczyły one 3 m-ce. W 2006 r. w turniejach ćwierćfinałowych PZUnih. w Siedlcu młodziczki zajęły 3 lokatę, a młodzicy 4.
W 2007 r. na podobnych turniejach oba zespoły zajęły 5 miejsca, a juniorki młodsze 6. W 2008 r. młodziczki
w zawodach eliminacyjnych w Siedlcu i na turnieju w Uniejowie uplasowały się na 3 pozycji, młodzicy zajęli 2 m-ce na Mikołajkowym Turnieju k. Bydgoszczy (juniorki młodsze go wygrały) i 3 na makroregionie w Siedlcu, a juniorzy młodsi po wygraniu eliminacji MP, w finale B mistrzostw kraju w Babimoście wywalczyli 5 lokatę. W 2010 r.
w finałach wojewódzkiej Gimnazjady SZS chłopcy i dziewczęta zdobyli srebrne medale (w ogólnopolskim finale zajęły one 4 m-ce), a uczniowie SP – brązowe. Młodziczki wygrały grupę II Wielkopolskiej Ligi Unihokeja,
a młodzicy zostali wicemistrzami, podobnie jak juniorki w I grupie (juniorzy zajęli 3 m-ce). W 2011 r. gimnazjaliści wywalczyli srebro, a dziewczęta SP – brąz w XII IMS. Z kolei juniorki zajęły 1 miejsce, młodziczki 2, a juniorzy 4
w finałach Wielkopolskiego Związku Unihokeja. Na Wiosennym Turnieju w Swarzędzu Victoria wygrała, a na zawodach w Niechanowie i Uniejowie klubowe drużyny zajęły 4 miejsca. W I turnieju eliminacyjnym MP gr. B juniorów młodszych w Swarzędzu, którego organizatorem były Gułtowy, zespół wywalczył 3 lokatę, a najlepszym zawodnikiem został wybrany P. Jóźwiak. W 2012 r. juniorzy starsi po rundzie zasadniczej zajęli 3 m-ce w gr. I i nie awansowali do półfinałów MP, podobnie jak juniorzy młodsi. W finałach Wielkopolskiego Związku Unihokeja juniorzy uplasowali się na 3 pozycji, a juniorki na 4. W 2013 r. juniorzy młodsi zajęli 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w Babimoście, a juniorzy starsi 6.

 

Prezesem Klubu i jednocześnie trenerem był Krzysztof Zawadzki, a wiceprezesem Elżbieta Zawadzka. Na mocy porozumienia klub z SZS „WIELKOPOLSKA” otrzymał m.in. następujące środki finansowe: po 4000 zł (w latach 2005-09) i po 5000 zł (w 2010 i 11 r.).