Skrócona historia sukcesów Klubów Sportowych współpracujących z SZS „WIELKOPOLSKA

ŻRÓDŁO: archiwalne materiały będące w posiadaniu Związku

MUKS „CZARNI” przy ZSP nr 1 w Kępnie (nr w katalogu – 44)

Wielosekcyjny klub zaczął działalność w 2002 r. Trenerami w różnych sekcjach byli m.in. Iwona Nowicka (siatkówka, p. nożna), Adam Kłodnicki (siatkówka, kolarstwo górskie, badminton), Bogusław Pawlus (p. nożna, kolarstwo górskie, badminton), Sławomir Nowicki (p. ręczna, p. nożna), Magdalena Tobias (lekkoatletyka), Sylwia Bednarz (lekkoatletyka, siatkówka), Urszula Jóźwik, Grzegorz Mikołowski (oboje p. nożna).

 

Zawodnicy sekcji piłki siatkowej w sezonie 2010/11 i 2011/12 brali udział m.in. w Mistrzostwach Szkoły
w Siatkówce Plażowej organizowanych w Czerminie, w 8, 9 i 10 Międzywojewódzkim Turnieju o Puchar Prezesa MUKS Czarni, w 12, 13 i 14 Mikołajkowym Turnieju o Puchar Starosty Kępińskiego w Perzowie i w zawodach
w ramach „Otwartych drzwi szkoły”. W 2012 r. startowali oni też w Międzypowiatowym Turnieju o Puchar Starosty w Wieluniu.

 

Zawodnicy sekcji kolarskiej w 2010 r. wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Kolarstwie Górskim w Czerminie.

 

Zawodnicy sekcji piłkarskiej w sezonie 2010/11 i 2011/12 uczestniczyli w 6 i 7 Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej „Sprawni Razem” (Mistrzostwa Wielkopolski) oraz II Ogólnopolskim Turnieju Halowym „Sprawni Razem” o Puchar Prezesa MUKS Czarni rozgrywanym w Kępnie i Ostrzeszowie z udziałem 11 drużyn.

 

Zawodnicy sekcji badmintona w 2011 r. startowali w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno oraz Prezesa MUKS Czarni.

 

Prezesem Klubu był Zygmunt Nowacki, a wiceprezesem trener Adam Kłodnicki. Na mocy porozumienia klub
z SZS „WIELKOPOLSKA” otrzymał m.in. następujące środki finansowe: 1200 zł (w 2011 r.).