Prowadząca projekt – Hanna Wilczek tel 660 429 009.


Strona Operatora Krajowego www.juniorsport.org

Instytut Sportu : Magda Ustianowska tel. 22 569 9925   kom. 601 708 777

Profil na Facebooku – https://www.facebook.com/programjuniorsport

Kanał na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC4m_K3VPRozkMWGg1j-5zSQ

Ankieta on line dla trenerów:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehoBzI7-J8mdDC8gF6FVqxE-oBO6hLaNn0zqxlccKhjpa9rg/viewform?c=0&w=1

 


Dziękujemy trenerom którzy aktywnie uczestniczyli w Wojewódzkiej Konferencji Szkoleniowej, która odbyła się 7.10.2016r.

w załączeniu podsumowanie ze zdjęciami.

 


Zapraszamy trenerów prowadzących zajęcia w ramach projektu JuniorSport na Wojewódzką Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się 7.10.2016r. od godz 15.00 na salach gimnastycznych Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu przy ul Golęcińskiej 9;60-626 Poznań Szczegóły w załączeniu.


Kontynuując działania w ramach realizacji Projektu JuniorSport  i powołując się na zapis §6 porozumienia z dnia 29.02.2016r z Instytucją Współfinansującą. Przypominam Państwu o konieczności wykonania co najmniej 1 kontroli zajęć we wskazanej jednostce/kach w czasie realizacji i przekazanie formularza kontroli do Biura Szkolnego Związku Sportowego ”WIELKOPOLSKA”  do 10.12.2016r.

W ramach udogodnienia można poprosić dyrektora/ prezesa klubu/szkoły do wykonania takiej kontroli w Państwa imieniu. W załączeniu wzór.

 

Zapraszam do korzystania z zestawienia kiedy i gdzie odbywają się zajęcia http://szswielkopolska.pl zakładka JuniorSport lub bezpośredni link poniżej. Trenerzy są zobowiązani do przekazania terminarza do 30.09 który będzie na bieżąco uaktualniany.

http://www.szswielkopolska.pl/pliki/16-2-juniorsport_gdzie.xls

 


Szanowni Państwo,

Instytut Sportu, krajowy operator programu serdecznie zaprasza wszystkich trenerów i nauczycieli realizujących zajęcia w ramach programu JuniorSport do uczestnictwa w konferencji szkoleniowej z lekkiej atletyki. Konferencję poprowadzi:

Piotr Bora – doktor nauk o kulturze fizycznej, trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce. Trener Główny Skoków i Metodyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trener-wychowawca olimpijczyków, medalistów mistrzostw Europy i świata oraz rekordzistów Polski w różnych kategoriach wieku w tej dyscyplinie sportu.

Szczegółowa agenda konferencji zawarta jest w załączonym pliku. Program szkolenia jest uzupełnieniem treści zawartych w podręczniku, z którego Państwo korzystają.  Część teoretyczna zawiera podstawowe informacje o lekkoatletyce, opis techniki ruchu oraz sposoby rozgrywania wybranych konkurencji. Część praktyczna, to metodyka nauczania poszczególnych konkurencji, a także podstawowe błędy, które występują podczas nauczania i sposoby ich usuwania. W związku z tym, że program Junior Sport jest realizowany głównie w mniejszych miejscowościach, chcemy pokazać, że pomimo ograniczonej infrastruktury sportowej, zajęcia z lekkoatletyki można realizować praktycznie w każdych warunkach. W tym celu zaprezentujemy wykorzystanie tzw. sprzętu zastępczego. Mamy nadzieję, że program konferencji przypadnie Państwu do gustu, a uczestnictwo w szkoleniu podniesie Państwa kompetencje oraz przyczyni się do urozmaicenia lekkoatletycznych zajęć realizowanych w ramach programu JuniorSport i nie tylko.

Kwestie organizacyjne:

  1. Miejsce konferencji: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 27/39.
  2. Termin konferencji: 15-16 października 2016r. (można uczestniczyć w obu lub tylko w jednym dniu szkolenia).
  3. Dofinansowanie kosztów podróży: zgodnie z zarządzeniem dyrektora Instytutu Sportu zwracamy Państwu koszty dojazdu.

¡         25 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania  a miejscem szkolenia nie przekracza – 50  km;

¡         50 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza – 50  km, a nie przekracza 100 km;

¡         75 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkani a miejscem szkolenia przekracza – 100  km, a nie przekracza 150 km;

¡         100 zł – dla osób, których odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem szkolenia przekracza 150 km.

  1. Zakwaterowanie: nie zapewniamy Państwu noclegów, ale zainteresowanym trenerom możemy polecić korzystną ofertę, gdzie na hasło: JUNIORSPORT otrzymają Państwo rabat.
  2. Dodatkowe informacje: każdy uczestnik szkolenia otrzyma koszulkę, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa. Ponadto zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz obiad.
  3. Rejestracja: zgłoszenie udziału w szkoleniu proszę wysyłać na adres: biuro@juniorsport.org do 3 października br.W zgłoszeniu prosimy o informację czy wezmą Państwo udział w obu dniach szkolenia czy tylko w jednym – proszę podać w którym. Proszę również o podanie województwa i miejscowości, z której Państwo przyjadą oraz określenia jaka kwota dofinansowania Państwa dotyczy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy o możliwie jak najszybsze zgłoszenia.

Jednocześnie informujemy, że druga konferencja odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2016r. w Warszawie (zmiana lokalizacji), rejestracja na drugie szkolenie już niebawem. Program konferencji będzie taki sam jak w Poznaniu a więc mają Państwo możliwość wyboru, która lokalizacja i termin bardziej Państwu odpowiadają.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości bardzo proszę o kontakt,

Pozdrawiam


Magda Ustianowska

Biuro Projektu JuniorSport

 


 

Ze względu na to, że część z Państwa zgłasza  problemy z dziennikiem elektronicznym wszystkich operatorów i trenerów, którzy nie mogą się zarejestrować/zalogować proszę o kliknięcie w poniższy link lub wpisywanie całej ścieżki:

https://www.dziennik.juniorsport.org/rejestracja – dla nowych trenerów, rejestrujących się w systemie

https://www.dziennik.juniorsport.org/logowanie – dla trenerów kontynuujących, którzy mają już swoje konta.

 


Zgodnie z wolą większości z Państwa obowiązkowe szkolenie trenerów odbędzie się:

w piątek 7.10.2016 w Poznaniu przy Golęcińskiej 9

Szczegółowy plan zostanie przesłany w późniejszym terminie.

poglądowo:

14.00-rejestracja/obiad

15-19-zajęcia w grupach

 

Proszę o zarezerwowanie swojego czasu.

 


Rozpoczynamy kolejną falę testów sprawnościowych!

Zgodnie z założeniami programu JuniorSport (kontynuacja MultiSport), zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie testów sprawnościowych, w których powinny wziąć udział wszyscy uczestnicy Państwa grupy. Mini Test JuniorSport składa się z 3 prób: zwisu na drążku, biegu wahadłowego 10x5m, biegu długiego (600m, lub 800m lub 1000m)

Dokładny opis testu znajduje się w podręczniku JUNIORSPORT/MULTISPORT, w załączonej prezentacji oraz na filmie instruktażowym dostępnym na naszym kanale na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=qEYLQuyo0QM

 

Ważne:

Zwis na drążku – wszyscy uczestnicy mają najpierw podejść do próby: zwis na ugiętych rękach, dopiero po nieudanej tej próbie uczestnik powinien podejść do próby zwisu na wyprostowanych rękach uzyskać wynik, który zostanie zapisany

Bieg długi –  przypominamy że:

600 m – biegną chłopcy i dziewczynki do ukończenia 12 roku życia (144 miesiące)

800 m – biegną dziewczynki, które ukończyły 12 lat

1000 m – biegną chłopcy, którzy ukończyli 12 lat

 

Wpisywanie wyników:

W dzienniku elektronicznym aktywowaliśmy test pt. 2016/2017 semestr zimowy, w którym trzeba będzie zapisać wszystkie wyniki uzyskane przez poszczególnych uczestników.

Zanim zaczną Państwo wprowadzać wyniki testów sprawnościowych prosimy o zapoznanie się z ostatnim rozdziałem załączonej instrukcji obsługi dotyczącej modułu testów sprawnościowych.

Jednocześnie informujemy, że gdy zbyt wielu trenerów w jednym czasie wprowadza do dziennika wyniki testów to nie wszystkie wyniki się zapisują w bazie danych. Prosimy więc o zapisywanie wyników testów częściowo, np. wprowadzają Państwo wyniki pięciorga dzieci i zapisują klikając w ikonkę Utwórz lub Uaktualnij (w zależności od tego czy to pierwsza czy kolejna tura wprowadzenia wyników). Po prawidłowym zapisaniu wyników pojawi się komunikat: „Wyniki testów zostały uaktualnione. Trwa ich przetwarzanie.”

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z testami prosimy o kontakt z Instytutem Sportu.

 


Rusza elektroniczny dziennik zajęć – dla trenerów którzy posiadali dziennik MultiSport 2015

Ze względu na to, że mają Państwa już konta w systemie dziennika elektronicznego MultiSport to bardzo proszę o logowanie się na te same adresy co w roku ubiegłym. Logowanie do systemu jest możliwe pod adresem: www.dziennik.juniorsport.org

Na ten adres przekierowuje również przycisk „Logowanie” umieszczony w prawym górnym rogu strony www.juniorsport.org

Przypominamy, że dziennik elektroniczny dostosowany jest również do korzystania z niego na smartfonach i tabletach.

Ze względu na zmianę nazwy programu został zmieniony adres strony www i Państwa hasła do dzienników zapewne nie będą zapamiętane. Jeśli nie pamiętają Państwo swojego hasła to proszę skorzystać z opcji „przypomnienia hasła” pod formularzem logowania i na państwa maila zostanie przysłane nowe hasło.

Co do zasady, jeśli w grupie JuniorSport są dzieci, które uczestniczyły wcześniej w MultiSporcie to powinni państwo pracować na tej samej grupie. Tylko w przypadku gdy są zupełnie nowe dzieci to można założyć nową grupę. Zależy nam na zachowaniu ciągłości i nie dublowaniu uczestników w systemie. Jest bardzo ważne ze względu na wyniki testów sprawnościowych, które analizujemy i z których powstaje raport. Proszę zdeaktywować uczestników, którzy ukończyli VI klasę lub z innych przyczyn nie uczestniczą w zajęciach. Proszę również zmienić klasę uczestników z IV na V i V na VI.

Proszę również wejść w moje grupy -> edytuj -> edytuj ustawienia grupy i tam zmienić dni realizacji zajęć oraz datę ostatnich zajęć tak aby zgadzała się liczba jednostek od września do grudnia (zgodnie z ustaleniami z operatorem wojewódzkim).

Pamiętajmy, że po każdej wprowadzonej zmianie należy kliknąć w przycisk „zapisz” na dole strony.

Miesięczne raporty z realizacji zaję怓 na takiej samej zasadzie co w roku ubiegłym, w systemie jest możliwość generowania i wydrukowania miesięcznego raportu potwierdzającego liczbę zrealizowanych zajęć w danym miesiącu. Dokument, podpisany przez Państwa jest podstawą do rozliczenia Państwa pracy przez operatora wojewódzkiego.

Odrabianie zajęć niezrealizowanych w zaplanowanym terminie

W kalendarzu jest możliwość przepisania każdych pojedynczych zajęć na inny termin.

¡         Zajęcia odrabiane w obrębie tego samego tygodnia można przenieść na inny dzień poprzez „złapanie” konkretnych zajęć i przesunięcie ich na inny dzień.

¡         Zajęcia odrabiane w innym tygodniu można przenieść w harmonogramie poprzez kliknięcie w ikonkę „edytuj” pod przekładanymi zajęciami. Po wejściu w edycję zajęć jest możliwość zmiany daty i godziny.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z dziennikiem prosimy o kontakt z Instytutem Sportu.

 


Rusza elektroniczny dziennik zajęć – nowych trenerów którzy nie posiadali konta

 

Przekazujemy Państwu link do założenia konta w dzienniku elektronicznym programu JuniorSport.

www.dziennik.juniorsport.org

Link przekieruje Państwa do rejestracji, którą wykonuje się przy użyciu adresu e-mail. Na podany przez Państwa w formularzu rejestracji adres e-mail przyjdzie mail z systemu zawierający link aktywujący konto w systemie oraz hasło. UWAGA! Jeśli link aktywacyjny nie pojawi się na państwa skrzynce mailowej w folderze wiadomości odebranych proszę koniecznie sprawdzić folder SPAM. Jeśli maila aktywacyjnego nie będzie również w skrzynce spam, prosimy o kontakt na adres: biuro@juniorsport.org

Proszę zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi, gdzie krok po kroku opisany jest proces rejestracji w systemie, założenia grupy oraz prowadzenia list obecności.

Po zarejestrowaniu konta, późniejsze logowanie do systemu jest możliwe pod adresem: www.dziennik.juniorsport.org

Na ten adres przekierowuje również przycisk „Logowanie” umieszczony w prawym górnym rogu strony www.juniorsport.org

Dziennik elektroniczny dostosowany jest również do korzystania z niego na smartfonach i tabletach.

WAŻNE INFORMACJE:

Termin pierwszych zajęć w ustawieniach grupy – proszę wpisać realny termin pierwszych zajęć, a kalendarz odpowiednio się sam automatycznie uzupełni do końca roku. Termin pierwszych i ostatnich zajęć wpisują Państwo na podstawie ustaleń z operatorem wojewódzkim (Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku) w zależności od tego ile jednostek treningowych macie do zrealizowania.

Miesięczne raporty z realizacji zajęć – w systemie jest możliwość generowania i wydrukowania miesięcznego raportu potwierdzającego liczbę zrealizowanych zajęć w danym miesiącu. Dokument, podpisany przez Państwa jest podstawą do rozliczenia Państwa pracy przez operatora wojewódzkiego.

Odrabianie zajęć niezrealizowanych w zaplanowanym terminie

W kalendarzu jest możliwość przepisania każdych pojedynczych zajęć na inny termin.

¡         Zajęcia odrabiane w obrębie tego samego tygodnia można przenieść na inny dzień poprzez „złapanie” konkretnych zajęć i przesunięcie ich na inny dzień.

¡         Zajęcia odrabiane w innym tygodniu można przenieść w harmonogramie poprzez kliknięcie w ikonkę „edytuj” pod przekładanymi zajęciami. Po wejściu w edycję zajęć jest możliwość zmiany daty i godziny.

 

Moduł wpisywania testów sprawnościowych – w dzienniku elektronicznym znajduje się moduł wpisywania wyników testów sprawnościowych wykonywanych w ramach programu JuniorSport. Wyniki testów będzie można przekazać jedynie poprzez dziennik on-line, a więc muszą Państwo koniecznie zarejestrować się w systemie dziennika elektronicznego. W przyszłym tygodniu otrzymają Państwo maila ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi realizacji testów sprawnościowych oraz dodawania wyników do dziennika.

Jeśli zaistnieją jakieś problemy proszę o kontakt na adres biuro@juniorsport.org

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z dziennikiem prosimy o kontakt z Instytutem Sportu.

 


Dokumenty do rozliczenia edycji jesiennej

za wrzesień i październik – należy wysłać do 5 listopada

za listopad i grudzień- UWAGA! należy wysłać do 19 grudnia

Wypłaty muszą zostać wykonane do 31.12.2016

 


Zapraszam do rozliczania się na zakończenie edycji wiosennej JuniorSport. Do rozliczenia potrzeba oryginały wysłane pocztą:

-odpowiedni rachunek
-dziennik podbity przez dyrektora/ prezesa
-oświadczenie podatkowe

dodatkowo
– protokół dostarczenia sprzętu
– protokół przekazania sprzętu
– umowę zlecenie (na osobę która będzie kontynuowała projekt od września)

-zgody rodziców

 

 


Ideą projektu „Junior Sport” jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas IV-VI szkół podstawowych. Zajęcia będą prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników. Dostępna oferta sportów uwzględniać powinna regionalne i lokalne tradycje oraz zakładane w realizacji projektu cele. Istotnym założeniem jest również, aby realizowane zajęcia odbywały się na różnych obiektach sportowych, dających możliwość upowszechniania wielu sportów, zachęcając uczestników projektu do wyboru preferowanej formy aktywności fizycznej, zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Projekt stanowi narzędzie do stymulowania aktywności ruchowej w środowiskach lokalnych wzbogacając ofertę skierowaną do dzieci nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej.

 

Zajęcia będą prowadzone w dwóch edycjach:

  1. Wiosenna od 1.03 do 30.06 – 48 jednostek
  2. Jesienna od 1.09 do 18.12 – 48 jednostek

Mają to być systematyczne zajęcia sportowe w wymiarze 3 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 90-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach 15-20 osobowych.