Szkolny Związek Sportowy we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki stworzył nowy program dla młodzieży szkolnej „Animator Szkolnej Kultury Fizycznej”. Program dzieli się na Młodzieżowych Organizatorów Sportu oraz Młodzieżowych Sędziów Sportowych. Szkolenie młodych animatorów odbywa się w całej Polsce. Kurs ruszył w październiku i potrwa do połowy grudnia. Jednym z punktów szkolenia Młodzieżowego Sędziego Sportowego są 3-dniowe konsultacje zakończone egzaminem.
W dniach 2-4.12.2022r. w Puszczykowie odbyło się zgrupowanie dla grup realizujących szkolenie z lekkoatletyki. Młodzież miała szansę uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych z sędziami Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Odbyły się również minizawody, podczas których doskonalili zdobytą wcześniej wiedzę.
Miło nam poinformować, że wszyscy uczestnicy zdali egzamin z pozytywną oceną i otrzymali legitymacje sędziowskie.
I Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach
Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie
I Liceum Ogólnokształcące w Turku

Na zakończenie zgrupowania obyło się oficjalne wręczenie legitymacji oraz koszulek sędziowskich. W uroczystości wręczenia uczestniczyli Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Zdzisław Urbańczyk oraz Pani Brygida Wieczorek, która reprezentowała Kuratorium Oświaty w Poznaniu i w imieniu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła dokonała wręczenia legitymacji.
Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom kursu oraz opiekunom grup za przekazaną wiedzę, dzięki której osiągnęli tytuł Młodzieżowego Sędziego Sportowego, poszerzając tym samym grono młodzieży zaangażowanej w sport szkolny.