Rozliczenia godzin

Przypominamy, że termin na wgranie skanu rozliczeń za WRZESIEŃ– minął 10.10.2021. Rozpoczynamy proces blokowania możliwości wpisywania zajęć we wrześniu.
 
Prosimy też pamiętać, że wyjątkiem od powyższej zasady będzie grudzień – wtedy czekamy na rozliczenia do 18  grudnia.
(Aktualność z dnia 12.10.2021)

Konferencja 21.10.21 Poznań

Zapraszamy na konferencję szkoleniowo-promocyjną Programu SKS, która odbędzie się w Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych (siedziba SZS „WIELKOPOLSKA”).

Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.2021.

Program

Oświadczenie Covid – będzie ono zbierane przy weryfikacji

Zgłoszenia przyjmujemy przez ankiety google

Jednocześnie informujemy, że planujemy już kolejne spotkania na które zapisy ogłosimy wkrótce.

6.11 Pleszew-zakres: gry i zabawy, lekka atletyka, piłka nożna

4 lub 18.11 Baranowo k/Poznania – zakres: badminton, unihokej, piłka sitkowa

27.11 Budzyń- zakres: RugbyTag, lekka atletyka, piłka ręczna

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) coraz bliżej!

Z tej okazji @AkademiaKrokietaiLamy – jeden z głównych partnerów tego wydarzenia w Polsce zaprasza na live, na którym opowie więcej o Ruchowym Planie Lekcji, który przygotowała specjalnie z tej okazji dla najmłodszych uczniów oraz przybliży ideę nieoczywistych przestrzeni do ruchu, które są tematem przewodnim tegorocznego EDSS. 

Dołączajcie do wydarzenia online już w najbliższy czwartek 16 września o godzinie 17:00!

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1fJx2uXwe

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2021

24 września odbędzie się siódma edycja EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO (ESSD) w Polsce. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!

W tym roku Szkolny Związek Sportowy dołącza jako partner tego wydarzenia, aby wspierać aktywność sportową w szkołach!  W Polsce to wydarzenie organizowane jest przez Fundację V4Sport przy aktywnym udziale AKADEMII KROKIETA I LAMY, której misją jest tworzenie EDUKACJI W RUCHU.

Na zorganizowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego składa się zaledwie kilka kroków:

  1. Zarejestruj swoją szkołę lub wybraną klasę, uzupełniając formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/Q5pGAjBbMyB1PaSE7
  2. Zorganizuj dowolną formę wydarzenia sportowo – ruchowego z udziałem uczniów w swoich szkołach (minimum 120 minut). Dla klas I-III Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online.
  3. Stwórz krótki raport zorganizowanej akcji – opisz ją w kilku zdaniach, załącz 5 zdjęć i wyślij na adres edss@v4sport.eu.

 Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są nieoczywiste przestrzenie do ruchu. Możecie wykorzystać szkolne korytarze, schody, klasy lekcyjne czy przyszkolne tereny zielone.

Bawcie się, skaczcie, biegajcie, grajcie w gry zespołowe i koniecznie uwiecznijcie to na zdjęciach oraz filmach, bo na najbardziej aktywne szkoły czekają nagrody!

Wśród nagród:

  • darmowe dostępy do Akademii Krokieta i Lamy dla najbardziej aktywnych szkół podczas tegorocznego ESSD,
  • bony zakupowe do sieci sklepów Decathlon dla nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze wydarzenia,
  • live dla dzieciaków z Mery z Kamery za najlepszą relację z wydarzenia
  • oraz szkolenie online dla nauczycieli „Jak wykorzystać elementy ćwiczeń relaksacyjnych na lekcjach w/f-u?” za wyróżnienie się we wszystkich trzech powyższych kategoriach.

Śledźcie wydarzenie EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO 2021 na facebook’u fundacji, dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/1w9HsbOo9, aby być na bierząco!

RAZEM DLA ZDROWEGO ROZWOJU DZIECI!

Podstawowe założenia

-Program SKS może prowadzić tylko nauczyciel wychowania fizycznego (lub wczesnoszkolnego 1-3) w danej szkole tylko z uczniami tej szkoły (ważna legitymacja).

-Nauczyciel MUSI zarabiać co najmniej minimalną krajową w 2021 roku tj. 2800zł brutto.

-Druga grupa w szkole powinna mieć co najmniej 50% dziewcząt w grupie (przy 20 uczniach, 11 to dziewczęta); wtedy pierwsza i trzecia grupa jest dowolna ze względu na płeć.

-Zajęcia należy prowadzić 2 razy w tygodniu po 60 min.

-Każdy nauczyciel który prowadzi SKS musi korzystać z Dziennik elektronicznego- Instrukcje do Pobrania na stronie Operatora: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/do-pobrania

-Nauczyciel który nie miał wcześniej konta musi je założyć.

-Nauczyciel który przejmuje grupę od 1.09 a w poprzednich latach posiadał konto w dzienniku elektronicznym (należy się logować na założone wcześniej konto) zaakceptujemy je po otrzymaniu umowy i podepniemy grupę poprzedniego nauczyciela, którą będzie można edytować. Wtedy nadamy pełen dostęp do Dziennika SKS.

(Aktualność z dnia 7.09.2021)