Przy ponad trzydziestostopniowym odbył się VIII Grodziski Półmaraton „SŁOWAKA” – szósty bieg z dwunastu zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2014.

komandos 085W związku z pogodą, organizatorzy ustawili na trasie punkty z wodą znacznie częściej niż zwykle, bo co ok. 2,5 km. Zorganizowane były również cztery kurtyny wodne, obsługiwane przez strażaków. Miłą niespodzianką były jeszcze liczniejsze, prywatne „kurtyny” wystawione przez mieszkańców. Jak zwykle w Grodzisku była wspaniała atmosfera. Kibice licznie zgromadzeni przy trasie biegu mocno dopingowali, a na mecie tradycyjnie można było skorzystać z obfitego poczęstunku.

Najszybciej dystans 21 km 097 m przebiegł Kenijczyk Rop Abel Kibet, potrzebował na to 1 godziny 6 minut i 32 sekund. Najszybszym z Polaków okazał się reprezentant Grodziskiego Klubu Biegacza Majorczyk Bartosz, który z czasem 1:15:26 zajął 11 miejsce.

Pierwsze miejsce w śród kobiet przypadło Biwott Gladys Jepkurui z Kenii, a jej czas 01:20:40 był lepszy o prawie pięć minut od kolejnej zawodniczki! Najlepszej Polce – Paduszyńskiej Wiolettcie – na mecie zegar wskazał 01:29:06. Co dało 4 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

komandos 135

Wyniki klasyfikacji Grand Prix po 6 biegach można znaleźć  w zakładce „Klasyfikacja”.

Pełne wyniki VIII Grodziskiego Półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim: http://www.online.datasport.pl/results1168/

Projekt finansowany przez