Gorąca aura towarzyszyła imprezie biegowej im. Jana Kilińskiego. Mimo wszystko nie przeszkodziło to, aby pobić kolejny raz frekwencje w biegach. Gdy zawodnicy wyruszyli autokarami na Start półmaratonu do Mogilna, na stadionie w Trzemesznie rozpoczęły się biegi dziecięce i młodzieżowe. W biegach udział wzięło 400 młodych zawodników na dystansach od 100 do 1000 m. Następnie wystartował bieg na dystansie 3,5 km, w którym pobiegło 159 zawodników.
 

W międzyczasie w Mogilnie wystartował półmaraton. Bieg ukończyło 472 zawodników, w tym 78 kobiet. W biegu udział wzięło 10 zawodników zagranicznych i to właśnie zawodnik Ukrainy Olijnyk Paweł (1:13:00) wygrał trzemeszeński półmaraton. Kolejne dwa miejsca zdobyli polscy zawodnicy: Zbigniew Kledzik z wynikiem 1:14:36 oraz Maciej Łucyk z wynikiem 1:17:34. Wśród kobiet najszybszą okazała się Ukrainka Diatlowa Yulia (1:25:39), 3 sekundy później na metę wbiegła również Ukrainka Olijnyk Swietlana (1:25:42). Trzecie miejsce zajęła Polka Wierzchowska Izabela 1:27:49.

W kategoriach Gminy Trzemeszno najszybszy wśród mężczyzn był Michał Szukalski z wynikiem 1:29:29, wśród kobiet Bartkowska Aneta (1:46:50). Wśród mężczyzn z Gminy Mogilno najlepszy czas osiągnął Sitarz Damian (1:31:26), wśród kobiet Motylska Aleksa z wynikiem 1:58:10.

Szczegółowe wyniki: http://wyniki.datasport.pl/results2484/

Aktyna impreza biegowa za nami. Wręczyliśmy blisko 140 statuetek we wszystkich biegach. Piękna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie pikniku na Stadionie w Trzemesznie. Można było poczęstować się wypiekami lokalnymi, chlebem ze smalcem, obejrzeć motocykle oraz paradę przeprowadzoną przez Stowarzyszenie Wolnych Strzelców i ich przyjaciół, zapoznać się z pracą sapera pokazaną przez jednostkę saperską z Inowrocławia, zmierzyć poziom cukru u lokalnego stowarzyszenia diabetyków czy otrzymać poradę dietetyka Joanny Lipińskiej. Można było także wziąć udział w loterii zorganizowanej przez Stowarzyszenie TERAZ i wygrać jedną z ponad 40 nagród.

Dziękujemy za udział w biegach, za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy – w tym duże dziękuję dla wolontariuszy.

RELACJE:

TVP POZNAŃ

https://youtu.be/mIBdXszRicU

MARATONY POLSKIE

https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=14&code=18788

GALERIA:

Biegi dziecięce i młodzieżowe:

zdj. Magdalena Adamczewska

https://www.facebook.com/pg/biegidladzieci/photos/?tab=album&album_id=790004927870207

Półmaraton:

zdj. Łukasz Bizan

https://photos.app.goo.gl/HzNAP1XHk5XiTS5o9

https://photos.app.goo.gl/58ebkxfI8jTmNnV32

Maratony polskie:

https://photos.app.goo.gl/rMKV93PNiwdbPiYm9

ORGANIZATORZY: Urząd Miejski Trzemeszna, Urząd Miejski w Mogilnie, OSiR w Trzemesznie, Dom Kultury w Mogilnie, Jednostki zabezpieczające Gminy Trzemeszno i Mogilno.
SPONSORZY:
Sponsor główny: Firma PAROC
Sponsorzy: Jacek Surdyk, Wegner, Avaco Ławki, Hydroart Gaca, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, PPZ Trzemeszno, Remondis, PBS w Janikowie, OW Jutrzenka Gołąbki, Marszał, Cembrit, Arpol Meble, Innogy, Izotrsans.
PARTNERZY: Wolni Strzelcy, Stowarzyszenie TERAZ, Sołectwa Gminy Trzemeszna, Jednostka Wojskowa nr 1523 Inowrocław, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Dietetyk Joanna Lipińska.

Projekt finansowany przez