zaproszenie_2015_gp
145 osób ukończyło tegoroczne Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Przebiegli razem 28 902 km 89 metrów.
Potrzebowali na to 2 470 godzin 36 minut
i 58 sekund.

We wszystkich biegach zaliczanych
do Grand Prix uczestniczyło 14 556 osób. Okrążyli ponad 11 razy równik, przebiegając łącznie 450 231 kilometrów i 77 metrów. Zajęło im to 40 240 godzin 32 minuty i 45 sekund.

Pełna lista osób zaproszonych w poszczególnych kategoriach GP, plik PDF ›

 

Klasyfikacja open mężczyzn – pierwsza szóstka

1. ADRIAN GRACZYK – CZARNKÓW
2. MATEUSZ JAŚNIEWICZ – SWARZĘDZ
3. MIROSŁAW MICHALAK – KOŚCIAN
4. MARIUSZ KAŹMIERCZAK – TARNOWO PODGÓRNE
5. ROBERT ANTCZAK – POZNAŃ
6. NIKODEM MATUSZEWSKI – POZNAŃ

Klasyfikacja open kobiet – pierwsza szóstka

1. BEATA MUCHA – POZNAŃ
2. AGATA AKUSZEWSKA – PUSZCZYKOWO
3. KATARZYNA BESZ-MALINOWSKA – POZNAŃ
4. ALDONA BIAŁAS – GRUSZCZYN
5. DOROTA PRZYBYLAK – SWARZĘDZ
6. KAMILLA CIEKAŃSKA – GOSTYŃ

89 osób ukończyło w tym roku 10 i więcej biegów, w tym:
– 10 biegów – 53 osoby,
– 11 biegów – 23 osoby,
– 12 biegów – 9 osób,
– 13 biegów – 4 osoby.

53 osoby pierwszy raz zdobyły brązową koronę.

9 osób zdobyło srebrną koronę. To:
Jasinowska Emilia – Międzychód
Kaźmierczak Mariusz – Tarnowo Podgórne
Klupś Mieczysław – Suchy Las
Nowakowski Ryszard – Poznań
Rogoziński Henryk – Buk
Ryczak Tomasz – Poznań
Skornowicz Paweł – Kaźmierz
Wilczyński Błażej – Poznań
Wiśniewski Artur – Poznań

Lista zdobywców brązowej korony i certyfikatu:
Akuszewska Agata – Puszczykowo – korona
Antczak Grzegorz – Poznań – korona
Bandur Grzegorz – Gorzów Wlkp. – korona
Bartczak Paweł – Kruszwica – korona
Besz-Malinowska Katarzyna – Poznań – certyfikat
Bokus Eugeniusz – Poznań – korona
Broniarz Robert – Poznań – korona
Brudnicki Mikołaj – Krzyszkowo – korona
Budkiewicz Adrian – Poznań – certyfikat
Burnos-Paszczak Aleksandra – Poznań – korona
Chwalisz Łukasz – Bolewice – korona
Cieszyński Piotr – Poznań – certyfikat
Domazer-Rosa Edyta – Szamocin – certyfikat
Drożdż Piotr – Stara Łubianka – korona
Dudziak Jerzy – Kościan – korona
Dylawerska Alicja – Szreniawa – korona
Elminowski Jacek – Wągrowiec – korona
Flens Tadeusz – Międzychód – certyfikat
Grzelka Tomasz – Kaźmierz – certyfikat
Hernik Krzysztof – Poznań – korona
Hertmanowski Tomasz – Kościan – korona
Hildebrandt Tomasz – Kościan – korona
Jakubowski Maciej – Szreniawa – korona
Kaczmarek Mirosław – Kościan – certyfikat
Kamiński Jerzy – Oborniki – certyfikat
Kliks Dariusz – Poznań – korona
Kluczyński Kamil – Opalenica – korona
Komorowski Stefan – Poznań – certyfikat
Kopaczyński Ryszard – Poznań – korona
Kosmecki Robert – Poznań – korona
Kostrzewa Zbigniew – Stara Łubianka – korona
Kot Antoni – Pleszew – korona
Kruk Maciek – Września – korona
Kubicka Marta – Kościan – korona
Kulesza Grzegorz – Września – korona
Kupka Zbigniew – Stare Bojanowo – certyfikat
Lehnhardt Wiesław – Poznań – certyfikat
Lisiecki Tomasz – Luboń – korona
Madajczak Jarosław – Trzcianka – korona
Marcjanik Błażej – Ostrów Wielkopolski – korona
Matuszewski Nikodem – Poznań – certyfikat
Matysik Piotr – Wiry – korona
Mika Karolina – Poznań – korona
Mikołajczyk Przemysław – Gniezno – korona
Misiorny Radosław – Poznań – certyfikat
Moryson Krzysztof – Poznań – korona
Moskwa Krzysztof – Leszno – certyfikat
Mucha Beata – Poznań – certyfikat
Nowak Przemysław – Opalenica – korona
Olejniczak Krzysztof – Gostyń – korona
Pacharzyński Grzegorz – Skórzewo – korona
Paprzycki Rafał – Poznań – certyfikat
Peta Rafał – Luboń – korona
Pietrowski Mariusz – Poznań – korona
Podlecki Wojciech – Rokietnica – korona
Prokopowicz Marcin – Jastrowie – korona
Pyta Grzegorz – Grodzisk Wlkp. – korona
Ratajczak Rajmund – Poznań – certyfikat
Rybski Marek – Obrzycko – certyfikat
Sieczkarek Klaudia – Słupca – korona
Sikora Piotr – Suchy Las – certyfikat
Stęclik Przemysław – Poznań – korona
Szajdak Ada – Szamotuły – certyfikat
Szczerbal Adam – Kościan – certyfikat
Szymański Robert – Poznań – korona
Tondaś Krzysztof – Cielcza – korona
Uhura Rafał – Poznań – korona
Urbański Radosław – Poznań – korona
Walczak Dariusz – Poznań – korona
Walczak Krzysztof – Poznań – korona
Wieczorek Łukasz – Poznań – korona
Wojnowski Leonard – Poznań – certyfikat
Wojtkowiak Mariusz – Poznań – certyfikat
Woźniak Tomasz – Poznań – certyfikat
Woźniak Tomasz – Komorniki – korona
Woźny Przemysław – Międzychód – certyfikat
Woźny Przemysław – Kuślin – korona
Wysoczańska Irena – Poznań – korona
Zawadzki Józef – Poznań – certyfikat
Zdanowski Marian – Poznań – certyfikat

Szczegółowe wyniki, w tym klasyfikacje w kategoriach wiekowych oraz lista zdobywców koron, dostępne są w arkuszu.
Zestawienie po wszystkich (trzynastu) biegach (plik XLS, 2,8 MB) – wyniki nieoficjalne.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych nieścisłości, biorąc pod uwagę zasady Regulaminu Grand Prix, do 23 listopada 2015 roku na adres: szswielkopolska.prezes@wp.pl.

Zapraszamy wszystkich nagrodzonych, aby w gronie biegaczek, biegaczy
i najbliższych im osób, uczestniczyli w ceremonii podsumowującej sezon.

Projekt finansowany przez