Już za niespełna miesiąc najtrudniejszy półmaraton w cyklu Grand Prix Wielkopolski – Bieg Jagiełły TIP TOPOL Półmaraton Pobiedziska. Impreza odbędzie się 10 lipca 2016 o godz. 10.00 na znanej już większości biegaczy pagórkowatej trasie Pobiedziska – Kociałkowa Górka. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja biegu będzie wyjątkowo atrakcyjna.

Bieg Jagiełły ma już 27-letnią historię. Przez ten czas z małego lokalnego przedsięwzięcia rozrósł się do rozpoznawalnej w całym regionie, wyczekiwanej imprezy biegowej, która od kilku lat gości w gronie Grand Prix Wielkopolski, ściągając każdorazowo do Pobiedzisk pół tysiąca biegaczy. W 2016 roku limit miejsc to 800.

Lipiec nie jest najpopularniejszym okresem organizacji biegów długodystansowych z uwagi na przewagę bardzo ciepłych słonecznych dni. Temperatura ponad 30oC to wyzwanie nawet dla najbardziej wprawionych biegaczy. O wyjątkowej trudności TIP TOPOL Półmaratonu Pobiedziska decyduje jednak przede wszystkim trasa, która biegnie przez wyjątkowo urokliwe pagórkowate tereny Parku Krajobrazowego Promno.

21,097 km podzielono na 2 pętle. Trasa posiada atest PZLA i charakteryzuje się przewyższeniami +470m / -470m. Czas mierzony będzie elektronicznie przy użyciu jednorazowych chipów dołączonych do numeru startowego. W pokonaniu pobiedziskiego półmaratonu z pewnością pomogą dobrze zorganizowane punkty odżywcze, wyjątkowa atrakcyjna oprawa i bogaty pakiet startowy, a za doping posłuży możliwość wygrania atrakcyjnych nagród na mecie. Wśród uczestników rozlosowany zostanie m.in. samochód osobowy z pełnym bakiem paliwa na weekend od Miasteczka Samochodowego Szpot.

Zapraszamy do zapisów na stronie www.polmaraton.pobiedziska.pl.

Projekt finansowany przez