Murowana Goślina przywitała biegaczy słońcem. O godzinie 10:00 rozpoczęła się rywalizacja na dwóch pętlach z łagodnymi przewyższeni o tytuł Mistrzów Polski Weteranów. Spośród 357 zawodników, najszybszy był Marek Dzięgielewski (kat. M50) z czasem 1:14:21. Drugie miejsce zajął Przemysław Giżyński (kat. M35) uzyskując wynik 1:14:27. Trzecie miejsce czasem  1:14:42 zagwarantował sobie Krzysztof Górny (kat. M35).

Mimo dużego słońca biegacze kończyli bieg z reguły w dobrej formie. Jeden z zapytanych biegaczy zdradza mi dlaczego to było możliwe.- Zapewne było to spowodowane rozstawieniem punktów z wodą, izotonikami i mokrymi gąbkami co ok. 2 km – podkreśla Daniel – który chwali organizatorów za dobrą organizację zawodów. Podkreśla też dobre zabezpieczenie trasy. Przyjechałem tu pierwszy raz. Trasa jest fajna, ale niestety nie płaska. Choć do życiówki trochę zabrakło, jestem zadowolony z biegu (3 mc w kat. M35).

Większość zawodników w Murowanej Goślinie startowała już kolejny raz. Takim też zawodnikiem jest Jan Morawiec (kat. M80), który półmaraton ukończył w czasie 02:02:07 i tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Murowaną Goślinę pan Jan odwiedza od wielu lat. Startował tu już za czasów gdy zawody rozgrywane były na dystansie 20 km. Przypominamy, że Pan Jan jest mistrzem świata weteranów w maratonie (Porto Alegre – Brazylia 2013).  Do tej pory ukończył ich w ponad 120!

Najszybszą kobietą była natomiast Karolina Górna (kat. K35), która uzyskała czas 01:29:23. Drugie miejsce, czasem 01:31:08 wywalczyła Iliana Jopek – Lubik (kat. K35). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dzierzkowska (kat. K50) z czasem 01:33:18.Oprócz półmaratonu  rozegrany został bieg młodzieży szkolnej na dystansie 1500 m. Na zawodach tej rangi oczywiście nie mogło zabraknąć spikera. Tę ważną rolę, znany z wielu biegów pełnił Rafał Wilczyński. Dzielił się on swoją ogromną wiedzą z kibicami, umilając im tym samym oczekiwanie na zawodników.

Projekt finansowany przez