Trwa nabór do kadry 9. edycji Sportowej Akademii Veolia! Program stypendialno-szkoleniowy, w którym do tej pory wzięło udział już 37 zawodników z naszego regionu, w tym roku rusza w odświeżonej formule i z dużą dawką nowej energii.

Na kadrowiczów SAV, bo taki tytuł uzyskają osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację, oprócz rocznego stypendium czeka też atrakcyjna oferta szkoleń. Większość z nich będzie dostępna w formie on-line, żeby umożliwić uczestnikom zdobywanie wiedzy w czasie niekolidującym z kalendarzem startów czy treningów.

Szczegółowe cele programowe zostaną wypracowane na podstawie zagadnień wskazanych przez kadrowiczów podczas pierwszego spotkania warsztatowego na gali inauguracyjnej, która odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wśród tematów skoncentrowanych wokół kariery sportowej i dwutorowej ścieżki rozwoju sportowców, nie zabraknie zajęć z takich obszarów jak:

– marketing sportowy;
– sponsoring w sporcie – wskazówki praktyczne;
– event management;
– media relations;
– praktyczne warsztaty z wystąpień publicznych;
– crowdfunding w sporcie jako nowoczesny sposób finansowania.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnym szkoleniu MPS – Managera Projektów Sportowych, zakończonym certyfikatem MPS Poziom Junior.

Chociaż program dedykowany jest przede wszystkim sportowcom, to trzeba pamiętać, że za ich sukcesami często stoi cały szereg, a nawet dwuszereg ludzi – trenerów, rodziców, koleżanek i kolegów z klubów, wychowawców a nawet sąsiadów.

W ramach 9. edycji SAV, przy dużym wsparciu organizatorów, kadrowicze będą mieli też okazję podzielić się energią i przemycić odrobinę sportowego ducha do lokalnej społeczności, przy okazji promując swoją dyscyplinę i klub sportowy. Dzięki działaniom takim jak „Trening z mistrzem”, realizowanym w ramach akcji „Podaj dalej!”, staną się ambasadorami zdrowego trybu życia i harmonijnego rozwoju w swoich miastach.

 

Kto może dołączyć do kadry SAV?

Program realizowany przez Fundację Veolia Polska, dedykowany jest zawodnikom w wieku 16-18 lat, którzy mieszkają i trenują na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego lub powiatów: chrzanowskiego lub tarnogórskiego.

 

Jak aplikować?

Na początek przed kandydatami zadanie kreatywne. W krótkim nagraniu video mają opowiedzieć o sobie i o początkach swojej sportowej przygody. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do organizatora.

 

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Sportowej Akademii Veolia,w zakładce rekrutacja.

Skład kadry 9. edycji SAV poznamy 30 listopada.

 

To może być początek wspólnej drogi na szczyt!