Finałem Wojewódzkim w dniu 7 czerwca 2019 zakończyliśmy rywalizację X edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

W kategorii piłki nożnej dziewcząt Mistrzem Województwa Wojewódzkiego, wygrywając z ogromną przewagą wszystkie spotkania, została drużyna Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Tytuł Mistrza w kategorii piłki nożnej chłopców zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 51 z Poznania wygrywając mecz finałowy 7:0 z drużyną Szkoły Podstawowej z Opalenicy. Mistrzostwo w kategorii koszykówki 3×3 dziewcząt zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej z Kraszewic, natomiast Mistrzem w kategorii koszykówki 3×3 chłopców została drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostrowa Wielkopolskiego.

W pokazowym turnieju plażowej piłki siatkowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Trzcianki.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju piłkarskiego zdobyła Lena Szymańska z SP Pyzdry, najlepszą strzelczynią okazała się Nadia Sobczak z SP Żegocin, a najlepszą bramkarką Gabriela Gaweł z SP 8 Krotoszyn.

W kategorii piłki nożnej chłopców najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Kamiński z SP Kazimierz Biskupi, tytuł najlepszego strzelca zdobył Adam Korecki z SP 51 w Poznaniu, a najlepszym bramkarzem podczas turnieju okazał się Artur Napierała z SP Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego.